Anno 1876, atjaunota 2006. Šeit ēkas, teritorijas  un vēsturiskie foto. Zemāk stāsts par Billi un mums.

Par mūsu ģimenes radīto un apsaimniekoto viesu namu:
      1876. gadā Billes kompleksu uzcēla ambicioza spāņu dāma vārdā Izabella, no kuras vārda arī atvasināts Billes nosaukums. Sākotnēji šeit bija vilnas tūka auduma fabrika. No iegūtā auduma tika radītas skaistas cepures un mēteļi. Padomju laikos īpašums tika atsavināts un izveidots par zeku fabrikas "Aurora" filiāli.
      Zem ēkas galvenās daļas Izabella izveidoja arī Latvijā pirmo hidro elektro staciju (HES), kuru mēs atjaunojām 2002. gadā un 2011. gadā pārvietojām turbīnas uz skaistu namiņu dziļāk teritorijā (Billes HES godpilni saucams par video draudzīgu HESu). Arvien cauri kompleksa galvenajai ēkai iziet upes apvadkanāls, kurš vasarā priecē ar ūdens čalu.
      Viesu nams tapa atvērts 2006. gadā pēc lielām mūsu ģimenes pūlēm. Ēka bija gandrīz pilnībā jārekonstruē - kā derīga bija palikusi tikai fasāde un dažas iekšsienas. Projektu un dizainu izstrādāja pati saimniece. Ļoti palīdzēja arhitekte Zaiga Gaile. Un īpašo Billes dvēseli ar brīnišķīgajiem sienu, griestu un fasādes gleznojumiem piešķīrusi Astra Marija Reine.
      Arī teritorija mainījusies līdz nepazīšanai!! Kādreizējos brikšņus, šķūņus un atkritumu kalnus aizstājusi 14 ha iekšējā teritorija ar 0,5 ha caurteces peldvietu, sporta laukumiem, Amatas upes ievad-apvadkanāliem 1.5 km kopgarumā. Katru gadu veicam jaunus papildu apzaļumošanas darbus, lai visa Bille būtu zaļa un ziedos plaukstoša :)
      Arvien uzlabojam arī pašu ēku. Pēdējā vērienīgā rekonstrukcija veikta 2018. gada vasarā, mainot jumta segumu virs Zelta Zāles un 2018. gada ziemā, rekonstruējot apartamentus.
Joprojām plāni ir lieli un ambīcijas skaistas.
.....Un kas ir galvenais - Billē ieguldīts milzum daudz ģimenes darbs un mīlestība...
Jūs to noteikti sajutīsiet :)

 

 

00371  29221082

billesnams@inbox.lv

© 2018 billesnams