top of page

Anno 1876, atjaunota 2006. Šeit ēkas, teritorijas  un vēsturiskie foto. Zemāk stāsts par Billi un mums.

Teritorijas karte
gadu pēc Billes nopirkšanas
Kādu mēs pirmo reizi ieraudzījām Bil
Uzreiz sākām HESa rekonstrukciju
Kanāla rakšanas darbi sākumā
Tā pati kopaina tagad
Vecā Bille
Mūsu Bille :)
Iebraukšanas zona toreiz
..un tagad...
Sākām ar dzīvžoga stādīšānu
Saimnieka svarīgie lielie darbi
pagalms
Top dīķis un sporta laukumi, kanāls
Ieejot Billē toreiz...
Parādes fasāde darbu vidū
Tūliņ jau pirmās kāzas!
Otrā vasara
Otrā kāzu sezona
Otrais rudens
Billes Eko HESa zivju ceļš
Vasara 2016
Lašu kūpinātava
Upe pie apvadkanāla sākuma
upe pie viesu nama ziemā
foto stūrītis
Billes laiks
parādes fasāde
Tapa dīķis un sporta laukumi
Par mūsu ģimenes radīto un apsaimniekoto viesu namu:
      1876. gadā Billes kompleksu uzcēla ambicioza spāņu dāma vārdā Izabella, no kuras vārda arī atvasināts Billes nosaukums. Sākotnēji šeit bija vilnas tūka auduma fabrika. No iegūtā auduma tika radītas skaistas cepures un mēteļi. Padomju laikos īpašums tika atsavināts un izveidots par zeku fabrikas "Aurora" filiāli.
      Zem ēkas galvenās daļas Izabella izveidoja arī Latvijā pirmo hidro elektro staciju (HES), kuru mēs atjaunojām 2002. gadā un 2011. gadā pārvietojām turbīnas uz skaistu namiņu dziļāk teritorijā (Billes HES godpilni saucams par video draudzīgu HESu). Arvien cauri kompleksa galvenajai ēkai iziet upes apvadkanāls, kurš vasarā priecē ar ūdens čalu.
      Viesu nams tapa atvērts 2006. gadā pēc lielām mūsu ģimenes pūlēm. Ēka bija gandrīz pilnībā jārekonstruē - kā derīga bija palikusi tikai fasāde un dažas iekšsienas. Projektu un dizainu izstrādāja pati saimniece. Ļoti palīdzēja arhitekte Zaiga Gaile. Un īpašo Billes dvēseli ar brīnišķīgajiem sienu, griestu un fasādes gleznojumiem piešķīrusi Astra Marija Reine.
      Arī teritorija mainījusies līdz nepazīšanai!! Kādreizējos brikšņus, šķūņus un atkritumu kalnus aizstājusi 14 ha iekšējā teritorija ar 0,5 ha caurteces peldvietu, sporta laukumiem, Amatas upes ievad-apvadkanāliem 1.5 km kopgarumā. Katru gadu veicam jaunus papildu apzaļumošanas darbus, lai visa Bille būtu zaļa un ziedos plaukstoša :)
      Arvien uzlabojam arī pašu ēku. Pēdējā vērienīgā rekonstrukcija veikta 2018. gada vasarā, mainot jumta segumu virs Zelta Zāles un 2018. gada ziemā, rekonstruējot apartamentus.
Joprojām plāni ir lieli un ambīcijas skaistas.
.....Un kas ir galvenais - Billē ieguldīts milzum daudz ģimenes darbs un mīlestība...
Jūs to noteikti sajutīsiet :)
bottom of page